Yenı teklı

Kandur - Rumi


14 Haziran 2019’dan itibaren tüm müzik platformlarında!

Kandur - Rumi single cover art

dınle

foto

Kandur by Marichka Kandur, 2019

Kandur by Marichka Kandur, 2019

5 senedir San Francisco’da yaşayan Kandur, uzun zamandan sonra geri dönüşünü yaşadığı ve doğduğu toprakların farklı kültürlerini birbirine harmanladığı yeni teklisi Rumi ile kutluyor. 2017’de çıkardığı tamamı Ingilizce sözlü olan Fantasy adlı EP’sinin ardından gelen Rumi, aynı zamanda Kandur’un ilk Türkçe sözlü çalışması olma özelliğini taşıyor.

Yeni teklisi Rumi’yi, “San Francisco’da yaşadığım sürede etkilendiğim 60s revival soundunu, yine oradayken dünya müziğindeki önemini bir kez daha farkettiğim Türkçe Psychedelic ile birleştirirken Ingilizce sözlü dinleyicimin de kulağını tırmalamayacak bir parça arayışımın ürünü” diye tanımlıyor Kandur.

Kayıtları Oakland Kaliforniya’daki The Atomic Garden Stüdyolarında daha önce White Stripes, Iggy & The Stooges, Santana, Journey, Green Day gibi isimlerle çalışmış olan Jesse Nichols tarafından yapılan parçada Rumi’nin Yedi Öğüdü, neo-psych esıntıler taşıyan bir yorumla karşımıza çıkıyor. Klibini ödüllü belgesel yapımcısı Apo W. Bazidi yönettiği Kandur’un yeni teklisi Rumi 14 Haziran’dan itibaren tüm müzik platformlarında yerini aldı.


ızle


basında

Back To The Sound - Röportaj

RockIstasyonu.com - Kandur'dan ilk Türkçe sozlu tekli: Rumi

Back To The Sound - Ofiste Akustik // Kandur

Çerezzine - Kandur Röportaj

Çerezzine - Kandur’dan Sila Özlemiyle Dolu Yeni Tekli “Rumi”

Sanatatak - Kandur’dan San Francisco Soslu Gurbet Sarkisi

Back To The Sound - Günün Soundu: Kandur - Rumi

Global Texan Chronicles - WKND SPIN: Göründügün Gibi Ol, SINGLE/VIDEO: KANDUR – “Rumi”